Právě jste v části: O nás » Aktivity

Aktivity

Činnost v MŠ

Logopedická prevence

V naší školce máme program logopedické prevence s názvem "Mluvíme s radostí a úsměvem, do kterého jsou zapojeny všechny děti a všechny pedagogické pracovnice. Důraz klademe na pravidelné provádění fonačních, artikulačních a dechových cvičení, které podporují u dětí správný rozvoj řeči. Za tímto účelem pořizujeme nejrůznější logopedické pomůcky, které nám v prevenci logopedických vad u dětí mohou pomoci, zároveň se paní učitelky v této oblasti neustále vzdělávají.

Hudební činnosti

Snažíme se vést děti k hudbě, proto je každá třída vybavena hudebními nástroji, jež umožňují u dětí podporovat rozvoj fantazie, rytmu, smyslu pro cit a hudbu. Také dětem zprostředkováváme nejrůznější setkání s hudebníky.

Plavecké hrátky

Starší děti mají možnost účastnit se vodních hrátek v Domě sociálních služeb ve Slatiňanech, kde mají k dispozici vyhřívaný rehabilitační bazén. Zábavnou formou se seznamují s vodou a zbavují strachu. Získávají i základy k plavání.

Divadelní představení

Pravidelně do měsíčních akcí zařazujeme divadelní představení, kdy nás herci navštíví ve školce, nebo se my rozjedeme za nimi do divadla. Navštěvujeme také muzea a nejrůznější výstavy.

Spolupráce s rodiči

Protože nám záleží na vztazích a spolupráci s rodiči, pořádáme společná setkání v průběhu celého školního roku. Setkáváme se v rámci zahájení školního roku, tvořivých dílniček zaměřených na podzimní, vánoční či velikonočí tvoření. Děti si pro rodiče připravují nejrůznější besídky v rámci Vánoc, dne matek, čarodějnic. V červnu pak společně všichni oslavujeme konec školního roku.

Aktivity v přírodě

Snažíme se také u dětí podporovat vztah k přírodě, ke zvířatům. Společně tedy třídíme odpad, uskutečňujeme výlety do přírody, spolupracujeme s Lesy ČR, starší děti jezdí do Ekocentra Paleta v Chrudimi. Sbíráme nejrůznější přírodniny a podporujeme děti v tom, aby svoji fantazii rozvíjeli právě při tvoření s nimi. Ve třídě Motýlků se děti starají o rybičky a se zájmem pozorují život v akváriu.

Canisterapie

Děti se účastní programu Canisterapie s pejskem Mikešem a Eliškou. Při společných setkáních se zaměřujeme nazískávání povědomí o vývoji a péči o psa, jeho výcviku, správném chování ke psu, učíme se správné obraně před útokem psa. DS pejsky provádíme nejrůznější sportovní aktivity, kdy děti zdolávají překážky, nebo naopak ze svého těla překážky vytvoří a ty pak pejskové překonávají.

Hra na flétnu

Kroužek hry na flétnu je provozován zkušenou hudebnicí pod záštitou organizace Kroužky.cz. Děti se naučí základní noty, vnímat rytmus a správně a zdravě dýchat. V malých skupinkách si zahrají jednoduché či složitější písničky – dle individuálních schopností.

Taneční kroužek

Pohybově taneční kroužek je zaměřen na taneční aktivity spojené s hudbou, na jednoduché choreografie, při kterých dbáme na ladnost pohybu a správné držení těla. Děti se naučí zacházet se svým tělem, ale zahrají si i klasické pohybové hry. Kroužek je veden zábavnou a hravou formou a je vhodný pro všechny holky i kluky, kteří mají rádi pohyb a hudbu.

Lyžařský výcvik

Starší děti mají možnost využít nabídky lyžařské a snowbordové školy Ski Fanatic. Výuka probíhá v zimních měsících ve skiareálu v Hlinsku v Čechách pod dohledem zkušených instruktorů. Dopravu zajišťuje pořadatel tohoto kurzu. Spolu s dětmi se akce účastní i jedna z našich učitelek, která dětem bude pomáhat při oblékání, wc i jako psychická podpora.